Jižní Korea (nejen) pro gurmány

Jižní Korea (nejen) pro gurmány

7 - denní zájezd | Jižní Korea

Už jste jedli kimči? Tak jako se u nás kdysi na zimu kvůli vitamínům a minerálům nechávalo zkysat hlávkové zelí, tak v Koreji nakládali do obrovských kameninových nádob zakopaných do země tzv. čínské zelí, ale také okurky, ředkve či červenou cibuli. To pak bylo spolu s pastou ze sojových bobů doenjang a chili pastou gochujang pro většinu obyvatel hornaté a drsné země hlavní přílohou k vařené rýži. My už ale pojedeme do Koreje ochutnat i jiné speciality, dříve dostupné jen těm movitějším. Dopřejeme si třeba tolsot pibimpap, pulkogi, meuntchang, hwemul pchadžon či ssambap,  zmrzlinu ze zeleného čaje či nejprodávanější alkohol na světě... A samozřejmě zvládneme i všechny význačné pamětihodnosti, které navštívená místa nabízejí.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
(TourOperátor: CHINA TOURS, s. r. o.)

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

polopenze

Doprava: letecky

Termíny a ceny

08.09.20 út 7 dní PH 59 800 Kč objednat

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Soul / Pusan–Praha (vč. všech poplatků)
  • mikrobusy a metro
  • 5x hotel *** se snídaní
  • 5x reprezentativní večeře ve vybrané restauraci
  • vstupy do památkových objektů dle programu
  • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 7180 Kč

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Soul : dle času příletu prohlídka dynamické třináctimilionové metropole Jižní Koreje; večeře v jedné ze stylových restaurací v oblasti Insadong – společně ochutnáme tradiční korejský tolsot pibimpap – rýži se zeleninou, houbami, sezamem a hovězím masem podávanou v rozpálené kameninové nádobě, k němuž se servíruje twendžang ččige - pikantní polévka ze sójových bobů a samozřejmě kimči – korejské kvašené zelí naložené v pálivé pastě; večer výjezd na rozhlednu Namsan Tower s výhledem na rozsvícenou metropoli .
3. den: Soul : prohlídka královského paláce Kjongbokkung s procházkou zahradami , historická čtvrť Insadong – návštěva tradiční čajovny; po lehkém občerstvení se vydáme k Velké Jižní bráně – Namdemun a navštívíme největší trh v Soulu , kde budeme moci ochutnat typické masem či zeleninou plněné knedlíčky mandu ; povečeříme ve čtvrti Kangnam (znáte z písně Gangnam style) v typicky korejském stylu – čeká nás pulkogi – tenké plátky marinovaného masa, které se opékají přímo na stole, k nim je servírovaný tzv. pančchan – mističky s nakládanými rybami, zeleninou, houbami, kimči atd., jejichž množství vyvolá dojem vskutku královské hostiny.
4. den: Soul – Kjongdžu : půldenní přejezd do tzv. „Zlatého města“ ( historické hl. m. dávného království Silla) – skvělé historické muzeum, královské hrobky , jedna z nejstarších observatoří v Asii ze 7. stol. a pozůstatky královského paláce s jezírkem Anapdži aj.; večer místní specialita ssambap – "kuličky" bílé nebo vícezrnné rýže potřené pastou z masa, hub, ryb či tofu zabalené do salátových, zelných, dýňových a jiných čerstvých či dušených zelených listů všeho druhu.
5. den: Kjongdžu – Pusan : dokončení prohlídky města – klášter Buddhovy země Pulguksa a jedinečná jeskyně Sökkuram se sochařským pokladem – tesanou nádhernou sochou Buddhy ; odpoledne přesun do Pusanu – největší korejský přístav; večeře o několika mořských chodech – tzv. hwe ( obdoba japonského suši ) a hwemul pchadžon (smažená placka s plody moře a nasekanou jarní cibulkou pro ty, kdo syrové ryby nemusí); grilované parmice, sardinky, k tomu všemu různé druhy omáček.
6. den: Pusan : ráno prohlídka největšího rybího trhu v zemi; návštěva skvělého akvária, možnost koupání na Heunde Beach; fakultativně možnost odpočinku v termálních lázních (několik typů saun, masáže atd.); večeře opět ve znamení moře – ochutnáme skvělou meuntchang - pikantní rybí polévku a mořské plody či ryby upravované před zraky konzumentů přímo v areálu rybího trhu .
7. den: Pusan – Praha: ráno odlet přes Soul domů; přílet tentýž den večer.

Fotogalerie

Palácová stráž Soul Bohatá korejská večeře Bohaté menu v korejské restauraci Kjongdžu – jeskyně Sökkuram Kjongdžu – zvon v klášteře Pulguksa Kontrasty Soulu Královský palác Čchangdokkung, detail Palác Čchangdokkung, Soul Památník OSN, Pusan Pláž v Pusanu Rybí trh v Pusanu Rybí trh v Pusanu Salát z nakládaného zelí kimči V zahradě paláce Čchangdokkung

Kontaktujte nás

Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA
U Národní galerie 478
15600 Praha 5 - Zbraslav

tel.: 603 481 341
fax.: 257 212 982
email: mila.leva@seznam.cz

IČ: 71573933

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 24,95 Kč
EUR 27,21 Kč
Chorvatsko HRK 3,59 Kč
vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network
© 2014 Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA [Zájezdy | Napište nám | Mapa stránek]
Jižní Korea (nejen) pro gurmány