Myanmar – velká cesta

Myanmar – velká cesta

16,19 - denní zájezd | Barma

Zveme vás do úžasné a tajuplné země plné kontrastů. Na jedné straně patří Myanmar k nejchudším zemím světa a na straně druhé je plný pozlacených pagod a Buddhů posázených drahokamy. Ačkoliv zemi de facto stále vládne vojenská junta, každé důležité rozhodnutí musí schválit astrolog a v každém domě lze nalézt oltářík zasvěcený natům – místním duchům. Přestože týden má sedm dní jako u nás, mají v Myanmaru osm znamení pro dny v týdnu. Muži tu chodí v sukních a pádlují nohama. To vše a mnoho dalšího uvidíte a zažijete na tomto zájezdu. Na závěr si můžete cestu po této zajímavé zemi prodloužit pobytem u moře na krásných plážích Bengálského zálivu.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Myanmaru počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.

Ubytování: hotel **

Stravování: snídaně

snídaně

Doprava: letecky

Termíny a ceny

25.02.21 čt 16 dní PH 69 800 Kč objednat
25.02.21 čt 19 dní PH 79 800 Kč objednat
04.11.21 čt 16 dní PH 69 800 Kč objednat
04.11.21 čt 19 dní PH 79 800 Kč objednat

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Rangún–Praha (vč. všech poplatků)
 • 1x přelet Heho–Rangún (základní verze)
 • 2x přelet Heho–Thandwe–Rangún (prodloužená verze)
 • 1x noční autobus na sezení
 • 1x loď po Iravádí
 • mikrobusy a rikši
 • 11x hotel *** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • myanmarské vízum – 1400 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 9900 Kč
 • jednolůžkový pokoj – 6900 Kč

Program zájezdu

1. - 2. den: Praha – Rangún : přílet do Myanmaru, další program dle času příletu.
3. den: Rangún : prohlídka města – 98 m vysoká pagoda Shwedagon (nejposvátnější buddhistický stánek v Myanmaru), obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum myanmarského života .
4. den: Rangún – Kyaiktiyo : přesun na jedno z nejvýznamnějších poutních míst v zemi, tzv. Zlatý viklan se stúpou s Buddhovým vlasem – částečně pěší výstup a nocleh na vrcholku hory.
5. den: Kyaiktiyo – Pegu (Bago): přejezd do města Pegu – prohlídka 55 m dlouhého ležícího Buddhy ; Shwemawdaw – nejvyšší stúpa v zemi (114 m); noční autobus.
6. den: Mandalaj : celodenní prohlídka – chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy , pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků, návštěva řemeslnických dílen; večer na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.
7. den: Mandalaj : celodenní výlet po okolí s krátkou plavbou po Iravádí do Minkunu – pozůstatky největší pagody na světě (zamýšlená výška 150 m), největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z týkového dřeva .
8. den: Mandalaj – Monywa: přesun do okolí města Monywa – návštěva zajímavých jeskyní s bohatou freskovou výzdobou a mnoha sochami Buddhů.
9. den: Monywa – Pugam (Pagan): unikátní „ marcipánová pagoda “ Thanbodday s půlmilionem vyobrazení Buddhy; přejezd do Pakkoku a plavba lodí po řece Iravádí do Pugamu.
10. den: Pugam – staré královské město (nový zápis UNESCO z r. 2019) s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.–13. stol.: okruh s prohlídkou nejvýznamnějších pagod – nejkrásnější pagoda Ananda ad.; návštěva dílny lakérů nádobí.
11. den: Pugam – Kalaw: celodenní přejezd myanmarským venkovem se zastávkou na předbuddhistických svatyních natů na hoře Popa , tyčící se 737 m nad planinou – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem do krajiny ; večer příjezd do Kalaw.
12. den: Kalaw : celodenní nenáročný pěší výlet do horských vesniček národnostních menšin Palaung a Pa-O.
13. den: Kalaw – Inle: přesun k jezeru Inle se zastávkou v Pindaya – krasový jeskynní komplex s více než 8000 postavami Buddhy z alabastru, týku, mramoru a dalších materiálů.
14. den: Jezero Inle : plavba loďkou po horském jezeře (875 m n.m.) – plovoucí trhy a zahrady , rybáři pádlující nohama, prohlídka vesnice Indein s komplexem svatyní a stúp; západ slunce nad jezerem .
15. den: Inle – Praha: transfer na letiště a let přes Rangún domů, přílet do ČR 16. den. PRODLOUŽENÍ NA PLÁŽÍCH NGAPALI Inle – Ngapali: transfer na letiště, přelet do města Thandwe a krátký přesun do některého z rezortů na jedné z nejkrásnějších pláží v Myanmaru.
16. - 17. den: Ngapali : dvoudenní odpočinek na bělostných plážích – možnost šnorchlování, výletů pěšky či na kole po okolních vesničkách, pozorování rybaření a sušení ryb .
18. den: Ngapali – Praha: během dne přelet do Rangúnu a následný let domů, přílet do ČR 19. den.

Fotogalerie

Les šanských pagod Bago - ležící Buddha, detail hlavy Barmská dívenka Chrám Sulamani, Pagan Jezero Inlé Mladí mniši Most U Bein, Amarapura Pagan z výšky Pagoda Pagoda Shwedagon Pagoda Shwedagon v noci Prodavačka tradičních deštníků Zlatý Buddha v chrámu Ananda, Pagan Zlatý viklan - Golden Rock Život na jezeře Inlé

Kontaktujte nás

Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA
U Národní galerie 478
15600 Praha 5 - Zbraslav

tel.: 603 481 341
fax.: 257 212 982
email: mila.leva@seznam.cz

IČ: 71573933

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 22,10 Kč
EUR 26,31 Kč
Chorvatsko HRK 3,48 Kč
vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network
© 2014 Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA [Zájezdy | Napište nám | Mapa stránek]
Myanmar – velká cesta