Velký okruh Myanmarem

Velký okruh Myanmarem

15 - denní zájezd | Barma

Ubytování: hotel **

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Termíny a ceny

20.11.21 so 15 dní PH 74 390 Kč objednat

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Yangon – Praha s přestupy
  • letištní taxy
  • leteckou přepravu Yangon – Mandalay; Heho – Yagon
  • 12x ubytování v hotelech 3* s polopenzí
  • program, transfery klimatizovanými minibusy a vstupy dle itineráře
  • česky mluvícího průvodce (min. 14 osob)

Cena nezahrnuje

  • vízum do Myanmaru 1.500 Kč
  • pojištění léčebných výloh
  • fakultativní výlety a spropitné cca 40 USD

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY DO YANGONU:
2. den: PŘÍLET DO YANGONU: Přílet do Yangonu, transfer do hotelu, nocleh.
3. den: YANGON: Snídaně. Návštěva sochy sedícího Buddhy, jezera Kandawgyi, kláštera Chaukhtatgyi se sochou ležícího Buddhy, pagody Sule, parku Maha Bandoola s pomníkem nezávislosti a dalších pamětihodností. Odpolední procházka po tržišti v Indické a Čínské čtvrti. Na velkolepý západ slunce se můžete těšit z vrcholku Singuttara Hill, kde je umístěna největší zlatá pagoda na světě – Shwedagon. Nocleh v Yangonu.
4. den: ZLATÝ VIKLAN KYAIKTIYO: Snídaně. Odjezd d o Kyaiktiyo na světoznámý pozlacený posvátný vik lan. Cestou zastávka na válečném hřbitově spojeneckých vojáků Taukkayan a prohlídka přilehlého památníku. Nocleh v Kyaiktiyo.
5. den: NEJUCTÍVANĚJŠÍ PAGODA SHWEMAWDAW: Snídaně. Návrat do Yangonu. Cestou návštěva historického města Bago s nejuctívanější pagodou Shwemawdaw a ukázkou místního trhu. Prohlídka paláce Kanbawzathadi a pagody Shwethalyaung, jež skrývá údajně nejkrásnější sochu ležícího Buddhy na světě. Poslední zastávkou bude pagoda Mahazedi. Nocleh v Yangon .
6. den: KRÁLOVSKÉ MĚSTO MANDALAY: Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Mandalaye. Odjezd do starodávného města Amarapura s prohlídkou pagody Mahar Myat Muni s jednou z nejuctívanějších myanmarských soch Buddhy a kláštera Mahagandaryon, ve kterém žije několik tisíc buddhistických mnichů. Návštěva nejdelšího týkového mostu světa U Bein. Prohlídka areálu královského paláce Mya Nan San Kyaw Palace, dřevěného kláštera Shwenandaw, prohlídka pagody Kuthodaw. Večer vyjížďka na vrcholek Mandalay Hll s panoramatickým výhledem na řeku Iravádí. Nocleh v Mandalayi.
7. den: MĚSTO BĚLOSTNÝCH STUP SAGAING: Snídaně. Exkurze do okolí Mandalaye, kde poznáte bývalá hlavní města Sagaing a Inwa (Ava). Překročení mostu přes řeku Iravádí do Sagaingu, který je poset 600 bělostnými stúpami a pagodami, s návštěvou místního tržiště. Návrat do Mandalaye, nocleh.
8. den: PLAVBA PO ŘECE IRAVÁDÍ: Plavba po majestátní řece Iravádí z Mandalaye do Baganu. V rámci plavby na palubě snídaně, oběd a káva. Příjezd do unikátního starověkého Baganu – jedné z nejvýznamnějších buddhistických památek světa, kde se nacházejí více než dvě tisícovky pagod a chrámů. Nocleh v Baganu.
9. den: STAROBYLÉ CHRÁMY A PAGODY V BAGANU: Snídaně, prohlídka nejkrásnějších chrámů a pagod, postavených v průběhu 11. a 13. století. Návštěva tržiště v Nyaung-U, zlaté pagody Shwezigon, chrámu Kyansitta Cave, chrámu Manuha, chrámu Thatbuinnyu a chrámu Dhamayangyi. Západ slunce z baganské vyhlídkové věže Nan Myint Tower (platba 5 USD/osoba na místě). Nocleh v Baganu.
10. den: BALÓNEM NAD BAGANEM: V brzkých ranních hodinách možnost fakultativního letu balónem nad Baganem (orientační cena 400 USD/osoba). Snídaně v hotelu. Prohlídka pagody Lawkananda, chrámů Sulamani a chrámu Lementhna. Podíváte se na komplex tří propojených svatyní Payathonzu a na malý chrám Nandamanya. V chrámu Myazedi uvidíte kamennou rosetu s nápisy ve čtyřech jazycích. Západ slunce z některého z chrámů či pagod. Nocleh v Baganu.
11. den: PŘÍBYTEK DUCHŮ MONT POPA : Snídaně. Odjezd k posvátné hoře Mont Popa, uctívané jako příbytek duchů, na jejímž vrcholu se nalézají buddhistické chrámy, svatyně a modlitebny. Jedná se o mystické místo s nádherným výhledem do krajiny. Po cestě zastávka ve vesnici s produkcí palmového cukru. Odjezd k jezeru Inle Lake, k vesničkám postavených na jezeře přezdívanými Benátky Myanmaru. Po cestě krátká zastávka ve vesnici s produkcí vína a oleje. Nocleh Inle Lake.
12. den: PROJÍŽDKA PO JEZEŘE INLE LAKE: Snídaně. Projížďka po jezeře, jejíž součástí je návštěva pagody Phaungdawoo s pěti sochami Buddhy, dřevěný klášter Nga Phe Chaung, postavený na kůlech. Návštěva místních dílen na výrobu stříbrných předmětů, zpracování hedvábí, kovářství a výrobny tradičních lodí. Nocleh na jezeře.
13. den: ODLET DO YANGONU: Snídaně, výlet lodí k západnímu břehu jezera do Indein. Jedná se o unikátní místo poseté množstvím stúp ze 13. století. Z tamního komplexu pagod Shwe Indaing je nádherný výhled na jezero. Před odjezdem lodí návštěva místní dílny na výrobu stříbrných předmětů. Transfer na letiště v Heho, odlet do Yangonu, nocleh.
14. den: YANGON: Snídaně. Prohlídka katedrály svaté Marie a oblasti Kandawgyi Lake, oběd v místní restauraci. Transfer na letiště v Yangonu, finální odlet.
15. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.

Fotogalerie

Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem Foto - Velký okruh Myanmarem

Kontaktujte nás

Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA
U Národní galerie 478
15600 Praha 5 - Zbraslav

tel.: 603 481 341
fax.: 257 212 982
email: mila.leva@seznam.cz

IČ: 71573933

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 21,02 Kč
EUR 25,58 Kč
Chorvatsko HRK 3,39 Kč
vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network
© 2014 Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA [Zájezdy | Napište nám | Mapa stránek]
Velký okruh Myanmarem