Hlavní stránka
Zájezdy
Norsko

Norsko - Nejkrásnější fjordy NorskaOblíbený a také nejdéle prodávaný poznávací zájezd do Norska. Zájezd kombinuje poznávání měst a přírodních krás. V ceně je vstup na unikátní lososí farmu, polopenze a vyhlídková plavba po světoznámém fjordu Geiranger, který je na seznamu UNESCO. Podrobně poznáte Oslo i s jeho muzei a dominantou města – Operou. Navštívíme olympijský Lillehammer a malebný Bergen. Můžete se těšit na zastávku pod nejvyšší kolmou stěnou Evropy, průjezd proslavenou Trolí stezkou či pohled na magický splaz ledovce Jostedalsbreen. Ubytováni budeme v turistických hotelech - některá místa ubytování jsou přímo na dosah panenské norské přírody a hor či fjordů. Jde o turisticky nenáročný program s mnoha zastávkami k fotografování. Na zhlédnutí přírodních magnetů Norska – fjordů, hor, ledovců a vodopádů – je dostatek času. V programu je zařazeno několik krátkých vycházek.

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy dle aktuálního letového řádu do hlavního města Norska OSLO. Hlavní město Norska Oslo nabízí mnoho atraktivních míst, která můžete navštívit díky světlu až do pozdního večera. Projdeme se v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště HOLLMENKOLLEN s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Odjezd na ubytování.
2. den: v centru Osla budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí BYGDOY nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II. Thora Heyerdahla. Na ubytování se navečer přesuneme dlouhým údolím Hallingsdalen. Večeře je v ceně zájezdu.
3. den: po průjezdu okrajem náhorní plošiny Hardangervidda (je největší v Evropě) se vydáme na cestu královstvím fjordů, hor a vodopádů. Nejprve zastavíme u impozantního, 182 m vysokého vodopádu VORINGFOSSEN. Pak sjedeme k malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad kterým pojedeme po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Navštívíme farmu s chovem lososů, která je umístěna přímo na fjordu. Vstupné je v ceně. Další zastávkou bude vodopád STEINDALSFOSSEN, za jehož vodní clonou se projdeme. Dojedeme do města Bergen. Ubytování a večerní procházka městem. Večeře je v ceně zájezdu.
4. den: prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří hansovní domy na nábřeží BRYGGEN (UNESCO) a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Nahlédneme na rybí trh a pak se ještě vydáme na vyhlídku Floyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. V poledne opustíme Bergen a vydáme se na krásnou krajinou kolem fjordů a jezer na severovýchod. Uvidíme kaskádovitý vodopád TVINDEFOSSEN a přesuneme se do oblasti Sognefjordu (UNESCO) na dnešní ubytování. Za pěkného počasí si úzké rameno Naeroyfjorden prohlédneme z vyhlídky Stegastein. Večeře je v ceně zájezdu.
5. den: nejdelší fjord světa Sognefjorden (204 km) přeplujeme trajektem. Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Po silnici SOGNEFJELLVEGEN vyjedeme do nejvyššího silničního sedla v Norsku (1 440 m n. m.). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří JOTUNHEIMEN a jeho přilehlé ledovce. Příjezd na ubytování v podhůří. Večeře je v ceně zájezdu.
6. den: ráno se v městečku Lom zastavíme u starobylého sloupového kostela (stavkirke). Pak se vydáme na další cestu do hor - pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 497 m n. m.). Serpentýnami klesneme až k hladině fjordu do malebného městečka Geiranger a potěšíme se vyhlídkovou plavbou po nejznámějším norském fjordu GEIRANGERFJORD (UNESCO) - plavba je v ceně. Uvidíme mj. vodopády SEDM SESTER. Orlí cestou vystoupáme nad Geirangerfjord a klesneme ke Storfjordu, který překonáme krátkým trajektem a údolím plným jahodových a malinových plantáží vystoupáme na vrchol TROLÍ STEZKY. Zde se projdeme po moderních vyhlídkách na údolí Isterdalen a okolní hory Biskup, Král a Královna. Úchvatné zážitky nás pak čekají při sjíždění 11 zatáček proslulé silnice TROLLSTIGEN (v překladu Trolí žebřík) z nadmořské výšky 900 m téměř na nulu. Od nejvyšší kolmé stěny Evropy - TROLLVEGGEN (v překladu Trolí stěna) se vydáme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma údolím Romsdalen na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
7. den: ráno se vydáme na cestu údolím Gudbrandsdalen, které sousedí s NP RONDANE a JOTUNHEIMEN a uvidíme atraktivní krajinu těchto prastarých pohoří. Pak již zamíříme do oblasti ZOH 1994. V Lillehammeru, ležícímu u největšího norského jezera Mjosa (po několik let zde žila norská spisovatelka Sigrid Undsetová – autorka románu Kristina Vavřincová), navštívíme olympijské můstky a přes 100 let starý skanzen Maihaugen. Ubytování a večeře (v ceně zájezdu).
8. den: po snídani krátké volno, odjedeme na letiště, odkud odletíme do Prahy. Podle letových časů v roce 2022 případně drobné doplnění programu, v případě dřívějšího odletu odjezd na letiště a odlet do Prahy.

červenec 2022

03.07. - 10.07.22 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
34 900 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
24.07. - 31.07.22 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
34 900 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

srpen 2022

02.08. - 09.08.22 úterý - úterý
polopenze letecky (Praha)
34 900 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
12.08. - 19.08.22 pátek - pátek
polopenze letecky (Praha)
34 900 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenka Praha-Oslo a zpět vč. let. tax a poplatků v max. výši 5 500 Kč, doprava autobusem, vnitrostátní trajekty, vyhlídková plavbu po Geirangerfjordu, na lososí farmu, 7x ubytování v turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s WC a sprchou), 7x snídaně, 6x večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vstupné cca 1 000 NOK a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 6 000 Kč (omezený počet pokojů), svoz z Brna na letiště Praha a zpět mikrobusem (min. 3 os.) 1 500 Kč