Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie

Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie

13,14 - denní zájezd | Chile

Calama • San Pedro de Atacama • Lagunas Altiplanicas • Salar de Atacama • El Tatio • Valle de la Luna • Santiago de Chile • Valparaiso • Viňa del Mar • Velikonoční ostrov

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Poznámka: vstupy zahrnuté v ceně zájezdu: výlet do Salar de Atacama, Lagunas Altiplanicas, El Tatio, Valle de la Luna, degustace vína v údolí Casablanca, lanovka ve Valparaiso, vstupné do národního parku Rapa Nui.
Odborný průvodce - Ing. Pavel Pavel
Ing. Pavel Pavel (* 1957, Strakonice) je český technik a experimentální archeolog, který se zabýval zkoumáním možných způsobů transportu těžkých břemen při stavbě monumentálních staveb dávnověku. Zajímal se o objevy Thora Heyerdahla na Velikonočním ostrově a zaujalo jej, jak mohli domorodci pohybovat obrovskými sochami. Postavil několik modelů na ověření svých úvah. V roce 1981 vyrobil s přáteli 12tunový betonový model sochy moai a vyzkoušel, jak s ním lze pohybovat pouze pomocí lan ovládaných malou skupinou osob. V roce 1986 jej Thor Heyerdal pozval na Velikonoční ostrov, kde experiment zopakoval s původní sochou. K pohybu sochy bylo třeba jen 16 lidí s jedním vedoucím a několik lan. Heyerdalovy předchozí experimenty přitom ukazovaly na potřebu stovek lidí. Časopis EPOCHA 14/2018 zařadil Pavla mezi sto nejslavnějších Čechů.
Na přelomu ledna a února probíhá na Velikonočním ostrově festival Tapati, jehož návštěva je fakultativně možná v rámci individuální volna.

Min. počet účastníků: 10
(TourOperátor: FIRO-tour a.s.)

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Termíny a ceny

09.10.20 pá 13 dní PH 129 990 Kč objednat
09.10.20 pá 13 dní PH 129 990 Kč objednat
01.02.21 po 14 dní PH 113 891 Kč objednat
11.11.21 čt 14 dní PH 113 891 Kč objednat

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Santiago de Chile - Praha s přestupy vč. všech letištních poplatků
 • 4x místní přelety (Santiago de Chile - Calama a zpět, Santiago de Chile - Velikonoční ostrov a zpět)
 • dopravu autobusem a transfery
 • 10x ubytování se snídaní v kvalitních 3-4* hotelech
 • všechny vstupy dle programu
 • služby průvodce FIRO-tour
 • služby odborného průvodce Ing. Pavla Pavla
 • na některých místech také služby místního průvodce - zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb

Cena nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh - komplexní pojištění - viz katalog str. 11
 • 1lůžkový pokoj (12 990 Kč)
 • vstupné do muzea Předkolumbovského umění v Santiago de Chile: cca 7 USD
 • folklorní představení na Velikonočním ostrově: cca 25 USD
 • doporučené kapesné 400 - 500 USD

Program zájezdu

1. den: odpoledne odlet z Prahy do Chile.
2. den: ráno přestup v Santiago de Chile a přelet na sever do města Calama . Po příletu přejezd do ospalého kouzelného městečka San Pedro de Atacama , transfer na hotel. Odpoledne prohlídka místního kostela a věhlasného archeologického muzea, kde jsou k vidění mj. textilie, keramika a šperky předkolumbovských kultur.
3. den: výlet do pouštní oblasti Salar de Atacama k solnému jezeru Chaxa, kde lze pozorovat až 3 druhy plameňáků, zapadlé vesnice Toconao a Socaire s kostelíky s nabílenou zvonicí a oblast Lagunas Altiplanicas s jezery Miscanti a Miniques s křišťálově čistou vodou v pozadí s vulkány, mj. Licancabur (5.916 m), večer návrat do San Pedro de Atacama.
4. den: brzy ráno odjezd k nejvýše položeným gejzírům na světě – El Tatio (4320 m), pozorování kouřících fumarolů a gejzírů v ranním oparu, snídaně, možnost koupání v termálních bazéncích s vodou 35 °C. Cestou zpět pozorování vikuní, zastávka v zapadlé indiánské vesničce Machuca s koloniálním kostelíkem. Po návratu do San Pedro de Atacama odpočinek, odpoledne písečné duny, barevné skály a krásný západ slunce nad údolím Valle de la Luna .
5. den: ráno transfer na letiště v Calama a následně odlet do hlavního města – Santiago de Chile . Odpoledne prohlídka města, náměstí Plaza de Armas s metropolitní katedrálou, náměstí Plaza de la Libertad s prezidentským palácem La Moneda, centrální tržnice a řada koloniálních budov. Fakultativně návštěva muzea Předkolumbovského umění.
6. den: ráno přesun k Pacifiku vinařskou oblastí údolí Casablanca s degustací vína (v ceně) až do přístavního města Valparaiso . Prohlídka nejoriginálnějšího chilského města postaveného ve svazích nad Pacifikem, jehož spodní a horní části spojuje 16 lanovek, náměstí Sotomayor s památníkem hrdinů války za nezávislost, dům Pabla Nerudy, výjezd lanovkou s vyhlídkou na město, odpoledne Viňa del Mar – návštěva přímořského letoviska se spoustou zahrad, večer návrat do Santiago de Chile.
7. den: ráno odlet na Velikonoční ostrov , nejodlehlejší místo naší planety, asi 3800 km od pobřeží Chile a 4200 km od Tahiti. Po příletu na letiště Mataveri v Hanga Roa (jediná obec na ostrově) transfer do hotelu. Po krátkém odpočinku procházka po Hanga Roa, mj. návštěva místního kostela, ve kterém lze spatřit nejen sošky svatých s vyobrazením připomínajícím ptačího muže, ale také kopii pražského jezulátka.
8. den: dopoledne návštěva obřího kráteru Rano Kau a nedaleké ceremoniální vesničky Orongo , která je na vrcholu skalního srázu a kde se konaly slavnosti ptačího muže. Právě odsud je také vidět ostrůvek Motu Nui, na kterém hnízdil manutara , druh rybáka, jehož vejce musel ptačí muž jako první najít, doplavat s ním zpět k pobřeží a donést jej svému náčelníkovi, jehož kmen se následně stal na rok vládcem celého ostrova. Dále prohlídka proslulých plošin Vinapu . Odpoledne individuální volno. Večer fakultativně návštěva folklorního představení.
9. den: celodenní výlet po ostrově Rapa Nui. Prohlídka plošiny Akahanga se spadlými sochy moai a malou jeskyní. Návštěva lomu Rano Raraku , kde byla vytesána většina soch moai , více než 300 jich je dodnes nedokončených (největší El Gigante měří 21 metrů), největší Ahu Tongariki s 15 sochami moai, petroglyfy Te Pito Kura, divoká pláž Ovahe či nejkrásnější pláž ostrova Anakena s Ahu Nau Nau, kde bude možnost se vykoupat. Odpočinek na bílém písku pod palmami, které sem byly dovezeny z Tahiti.
10. den: půldenní výlet k plošině Ahu Akivi se 7 moai, jedinými sochami postavenými tváří k oceánu. Menší kráter Puna Pau , odkud čerpali červený kámen pro tzv. pukao , což byla pokrývka hlavy nebo ještě pravděpodobněji vlasy svázané do uzlu. Poté individuální volno.
11. den: ráno individuální volno - možnost procházky k Ahu Tahai - jediné soše, kterou zdobí zrestaurované oči z bílého korálu, prohlídka místního muzea věnovaného historii ostrova nebo k nákupu suvenýrů ve městečku Hanga Roa. Poté transfer na letiště a odlet do Santiago de Chile.
12. den: Santiago de Chile , individuální volno, transfer na letiště, odlet do Evropy.
13. den: přílet do Prahy.

Fotogalerie

Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie Foto - Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie

Kontaktujte nás

Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA
U Národní galerie 478
15600 Praha 5 - Zbraslav

tel.: 603 481 341
fax.: 257 212 982
email: mila.leva@seznam.cz

IČ: 71573933

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 24,66 Kč
EUR 27,07 Kč
Chorvatsko HRK 3,57 Kč
vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network
© 2014 Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA [Zájezdy | Napište nám | Mapa stránek]
Velikonoční ostrov, poušť Atacama a solné pláně Bolívie