Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn

Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn

2 - denní zájezd | Rakousko

Vídeň • Melk • údolí Wachau • Dürnstein • Krems

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Poznámka: Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK Čedok.
Trasa 1 : Plzeň, Rokycany, Beroun (dálnice), Praha
Trasa 2 : Chomutov, Most, Louny, Slaný, Kladno, Praha
Trasa 3 : Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Olomouc, Brno

Min. počet účastníků: 36.

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

22.05.21 so 2 dny 2 890 Kč objednat
17.07.21 so 2 dny 2 690 Kč objednat
04.09.21 so 2 dny 2 890 Kč objednat

Cena zahrnuje

  • dopravu autokarem
  • průvodce
  • 1 nocleh ve 3* hotelu se snídaní ve Vídni
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb

Cena nezahrnuje

  • vstupy a jízdné (cca 55 EUR)
  • 1lůžkový pokoj 1 290 Kč
  • pojištění léčebných výloh
  • komplexní pojištění - viz katalog str. 11

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR v časných ranních hodinách do Vídně - rakouské metropole. Nejdříve zavítáme do Schönbrunnu , známé rezidence rakouských císařů, kde můžeme navštívit reprezentační interiéry, projít se v zámeckém parku či navštívit zdejší známou zoologickou zahradu, kde chovají i pandu velkou. V odpoledních hodinách odjedeme do centra města a po úvodním autobusovém okruhu po známém Ringu , z něhož spatříme řadu zajímavých památek, následuje individuální prohlídka. Můžete nejen navštívit památky Hofburgu , ale i obdivovat monumentální dóm sv. Štěpána , či si jen prostě vychutnat nevšední atmosféru tohoto města při šálku tradiční kávy Melange a nadýchaném štrůdlu v některé z četných kavárniček. Milovníci kulinářských zajímavostí jistě nevynechají nejstarší evropskou cukrárnu Demel, kde ustrnul čas na konci 17. století a kde se podávají výhradně ručně dělané moučníky podle starých receptů a personál oblečený do dobových šatů hovoří s návštěvníkem ve třetí osobě. Posedět můžete v restauraci Zum Figelmüller nad největším řízkem na světě. Nocleh ve Vídni.
2. den: Po snídani odjezd do Melku , kde budeme obdivovat nejvýznamnější barokní stavbu Rakouska - klášter, který je zmíněn i ve slavném Ecově díle Jméno růže. Po prohlídce pokračujeme lodí (jízdné není v ceně) romantickým údolím Dunaje, zvaným Wachau , jehož přírodní krásy chrání UNESCO, kolem vinic připomínajících rýnské údolí, kde kulisy tvoří nádherné vinice s vinařskými městečky a zříceninami hradů, k návštěvě městečka Dürnstein , kterému dominuje zřícenina stejnojmenného hradu, kde byl vězněn a odkud prchal anglický král Richard Lví srdce. Možnost výstupu na zříceninu hradu, odkud se otevírá nádherný pohled na celou oblast, podle časových možností i příležitost ochutnat zdejší proslavená vína. Na závěr se zastavíme v historickém městečku Krems s překrásnou pěší zónou. V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Fotogalerie

Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn Foto - Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn

Kontaktujte nás

Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA
U Národní galerie 478
15600 Praha 5 - Zbraslav

tel.: 603 481 341
fax.: 257 212 982
email: mila.leva@seznam.cz

IČ: 71573933

Počasí

Kurzovní lístek

USA USD 23,04 Kč
EUR 27,23 Kč
Chorvatsko HRK 3,59 Kč
vyhledávání zájezdů poskytuje Open Travel Network
© 2014 Mgr. Miloslava Levá - CA MIA VIA [Zájezdy | Napište nám | Mapa stránek]
Romantické údolí Wachau s plavbou po Dunaji a návštěvou Vídn