Hlavní stránka
Zájezdy
Uzbekistán

Silvestr v UzbekistánuProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Taškentu přes Moskvu. Odpoledne přílet do Taškentu, Transfer do hotelu, ubytování. V podvečer prohlídka starého města s madrásami Barak Chán a Kukeldaš a Abdul Kásim Išhanovy madrásy, mešity Tilla šejk a mauzolea Kafal Šašiho. Večeře, nocleh.
2. den: TAŠKENT - BUCHARA: Snídaně, uvolnění pokojů, transfer na vlakové nádraží. Čtyřhodinová jízdy rychlovlakem Afrtosiab z Tašlkentu do Buchary (jízdenky ve 2. třídě). Příjezd Buchary po poledni, transfer do hotelu, ubytování, po obědě prohlídka Bucharay, nejposvátnějšího města Střední Asie, kde naleznete památky mapující tisíc let civilizace. Na tradičním náměstí kopírující architekturu roku 1620 Lyab i Hauz se sochou Nasreddina Hodži legendárního moudrého blázna, který se hojně vyskytuje v sofijských lidových příbězích, na Vás dýchnou staré časy. Medresa Kukeldaš z roku 1569 byla ve své době nejvyšší duchovní školou ve Střední Asii, dnes slouží jako kulturní centrum. Původní karavansaraj Nadir Divan Beygi s nádhernou kachlíkovou výzdobou zachycující dva pávy nesoucí jehňata ke slunci s lidskou tváří, byl v roce 1622 přestavěn na medresu. Z dob vlády Šabajovců se dochovala část rozsáhlého bludiště tržních uliček a arkád krytých kupolemi tak, aby tvořily přirozenou klimatizaci a zajistili prodávajícím a nakupujícím příjemné prostředí. Návštěva továrny na proslulé výšivky zlatou nití, kde se seznámíte s tímto tradičním a typickým řemeslem. Návrat do hotelu, nocleh.
3. den: BUCHARA: Snídaně, pokračování v prohlídce Buchary a jejího nejbližšího okolí Během dopoledne si prohlédnete Mauzoleum Samandis, které je považováno za nejstarší islámskou památku ve městě. Bylo postaveno pro zakladatele dynastie Sámanovců. Mauzoleum Jóbova pramene bylo budováno ve 12.-16.stol. v místech, kde dle legendy prorok Jób udeřil holí o zem. Ve zdejším muzeu vody se může z posvátného pramene napít. Mešita Bolo Khauz byla postavena v 1718 jako emírova oficiální modlitebna. Pevnostní areál Ark - nejstarší obytný komplex ve městě, který sloužil svému účelu od 5. století do roku 1920, kdy byl zničen Rudou armádou. Vaší pozornosti neunikne minaret Kalon z roku 1127, který byl v době vzniku s výškou 47 metrů nejvyšší stavbou Střední Asie. Další prvenství zajišťují i modré glazované, kachlíky, které byly použity na jeho výzdobu. Ulugbekova metresa z roku 1417 je nejstarší medresou ve Střední Asii. Stala se předlohou pro mnoho pozdějších staveb. Mladší Abdulazizhanova metresa je domovem muzea dřevořezeb s nádherně zdobeným hlavním sálem. Po obědě odjezd na prohlídku nedaleké letní residence posledního emíra Sitorai Mohi Khosa a architektonický komplex Bakhautdin Naqshbandi, který byl postaven jako místo posledního odpočinku duchovního vůdce. V podvečer návrat do hotelu, nocleh.
4. den: BUCHARA - SAMARKAND: Snídaně na hotelu, uvolnění pokojů. Den zahájíte čajovým rituálem spojeným s ochutnávkou tradičních sladkostí. Ochutnáte několik druhů byllnkových, černých i kořeněných čajů. Přejezd malebnou krajinou do nejkrásnějšího města Uzbekistánu, Samarkandu. Po příjezdu do města ubytování, krátká relaxace a následná cesta do vinařství Khovrenko s více než 150-ti letou tradicí. Zde bude pro Vás připravena degustace vín a koňaků. V podvečer návrat do hotelu, nocleh.
5. den: SAMARKAND: Snídaně na hotelu. Celodenní prohlídka okouzlujícího Samarkandu. Náměstí Registan s komplexem impozantních budov zdobených majolikou a azurovými mozaikami je pravděpodobně nejúchvatnější památkou ve Střední Asii. Zde si prohlédnete Ulubegbekovu metresu z roku 1420, která sloužila k výuce teologie, astronomie a filosofie, medresu Shardor z roku 1636 a nejmladší metresu Tilay-Kori, která je nádherně zdobená zlatem, jež symbolizovalo bohatství tehdejšího Samarkandu. Prohlídku města zakončíte v překvapivě skromném mauzoleu, kontrastujícím s opulentností církevních a světských staveb, kde je pochován slavný Timur se svými syny a vnuky. K obědu ochutnáte tradiční pilav. Po obědě návštěva vinařství Bogizagan v oblasti Talyak, kde pro Vás bude připravena nejen degustace vín, ale seznámíte se i s historií vinařství v tomto regionu. V podvečer návrat do hotelu a příprava na Silvestrovský program, který bude probíhat v restauraci v centru města. Po půlnoci návrat do hotelu, nocleh.
6. den: SAMARKAND - TAŠKENT: Snídaně, dopoledne pokračování v prohlídce malebného Samarkandu. Den zahájíte prohlídkou mešity Bibi Chánum postavenou Timurem, která byla v době svého vzniku největší mešitou islámského světa. Zastávka na živé, pestrobarevné hlavní tržnici Siab, kde si budete moci zakoupit suvenýry, hedvábí či pořídit několik zajímavých snímků. Přesunete se do uličky mauzoleí Shah i Zinda, kde budete okouzleni kachlíkovou výzdobou, která je považována za jednu z nejbohatších v muslimském světě. Kurz přípravy tradičního uzbeckého pokrmu manti – taštičky plněné masovou nebo sýrovou směsí. Na závěr kurzu oběd. Odpoledne přejezd autobusem do Taškentu, příjezd do hotelu, ubytování, večeře, volno k relaxaci a odpočinku, případně procházkám po městě.
7. den: TAŠKENT - MOSKVA - PRAHA: Po půlnoci transfer na letiště k odletu přes Moskvu do Prahy. Přílet do Prahy v ranních hodinách, konec programu.

27.12. - 02.01.22 pondělí - neděle
vlastní letecky (Praha)
59 990 Kč
cena za 7 dní (6 nocí)

Cena zahrnuje

  • letenku Praha - Moskva - Taškent a zpět s leteckou společností Aeroflot 6x ubytování v hotelu kategorie 4* s polopenzí jízdenku rychlovlakem Taškent - Buchara dopravu na trase klimatizovaným minibusem vstupy do památek dle programu 4x oběd 2x návštěva vinařství s degustací silvestrovská večeře s programem průvodce během celého zájezdu

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění léčebných výloh a storna zájezdu příplatek za jednolůžkový pokoj spropitné